Kontaktuj mě

Mladá, devětadvacetiletá operní a muzikálová pěvkyně Monika Sommerová vystudovala v letech 2006-2012 operní zpěv na Pražské konzervatoři pod vedením profesorky Jarmily Krásové a Moniky Brychtové. Hlasové školení získala rovněž u italského operního zpěváka Antonia Carangela a též absolvovala Mistrovské pěvecké kurzy Don Giovanni v Brenu v Itálii u prof. F. M. Algeri a dalších. V roce 2016 absolvovala pěvecké kurzy se sólistkou národního divadla Kateřinou Kněžíkovou v Litni.

Významným momentem v kariéře Moniky bylo obsazení do hlavní ženské role Christine Daaé v muzikálu Fantom Opery, který se hraje v Pražském divadle Goja Music Hall od roku 2014 až do současnosti. Během této doby odehrála Monika více než dvě stovky představení a získala si srdce mnoha muzikálových a operních fanoušků. 

Od června roku 2016 hraje Monika v inscenaci Limonádový Joe v roli Tornado Lou v Severočeském divadle Ústí nad Labem, kde již dříve hostovala v řadě jiných inscenací – v opeře Nabucco v roli Anny, v opeře Rigoletoto v roli Giovanny nebo v operetě Hraběnka Mariza v roli Manji. Hrála v muzikálu Petr a Lucie a Alena Pavla Tojana ml. Byla součástí i filmového zpracování muzikálu Alena. Nazpívala operní pasáž muzikálu Mata Hari Michala Davida. V roce 2013 nastudovala roli Dafné z opery Apollo e Dafne od G. F. Händela, kterou si zahrála na festivalu Jarmily Novotné v Litni.

V srpnu roku 2015 byla součástí Bregenz Fest Spiele v opeře Turandot pod vedením Paola Carignani a Giuseppe Finzi a opeře Hoffmannovy povídky pod vedením Johannese Debuse, v režii Stefana Herheima, obojí za účasti Vídeňské filharmonie.  Nechyběla ani na XVII. Mezinárodním letním hudebním festivalu TT- Loučeň 2016 a hudebním cyklu Dveře jízdárny dokořán 2016.

Její soprán ozdobil rovněž několik benefičních večerů, mezi které se řadí Srdce dětem, Hudba pro Afriku, Noc s hvězdami, Hvězdy pod hvězdami, Křídla Motýlí či vernisáž nadačního fondu La Vida Loca.

Monika spolupracuje s Pražským filharmonickým sborem, se sborem Státní opery i dalšími významnými hudebními tělesy, jako je Karlovarský symfonický orchestr, Pražský salónní orchetr a s dirigenty Milošem Formáčkem, Miriam Němcovou či Milanem Kaňákem. 

Pravidelně vystupuje na operních a operetních koncertech, např. po boku Radomíra Melmuky, Tomáše Hály či Lubomíra Havláka. Nechybí vedle řady zpěváků, které doprovází na společných koncertech po celé České Republice i v zahraničí, jako je Radim Schwab, Bohuš Matuš, Tomáš Vaněk a další. Od roku 2015 je tváří kosmetické značky Cuccio Naturale, pod kterou Monice vyšlo v roce 2015 CD „Vánoční přání“. V roce 2016 se stala patronkou Nadačního fondu La Vida Loca.

Monika Sommerová